ANTIQUE PARQUETS

Parkiety na miarę czasu

Szukaj:
Więcej o nas
Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą jednoczącą ludzi chroniących ekosystem lasów w Polsce. Są wśród nas wolontariusze, duchowni, bezrobotni, ale również myśliwi, leśniczy, także naukowcy i profrsorowie wyższych uczelni. Naszym celem jest przede wszystkim informowanie. Zajmujemy się także pozyskiwaniem funduszy na badania i działania mające na celu poprawę warunków bytowych zwierząt leśnych.

 

Idea ochrony środowiska ma swoje początki w drugiej połowie XIX wieku. W Europie wyrosła ona z ruchu będącego reakcją na dynamiczny proces industrializacji i rozrastania się miast, oraz coraz większy stopień zanieczyszczenia powietrza i wody. W Stanach Zjednoczonych powstała w wyniku rosnącej obawy o stan zasobów naturalnych na zachodzie kraju, poparta kluczowymi odniesieniami filozoficznymi tak wybitnych jednostek jak John Muir, czy Henry David Thoreau. Thoreau bardzo interesowały związki człowieka z naturą i aby zgłębić wiedzę na ten temat postanowił przez pewien czas wieść pustelnicze życie na łonie natury. Empiryczne doświadczenia opublikował później w swym utworze zatytułowanym „Walden, czyli życie w lesie”. Muir natomiast zdołał uwierzyć w dziedziczne prawo natury, podróżując po Dolinie Yosemite i studiując ekologię i geologię. Przekonał również Kongres do utworzenia Parku Narodowego Yosemite, stając się następnie założycielem Sierra Club [amerykańska organizacja na rzecz ochrony środowiska].

 

Zarówno konserwatorskie priorytety, jak i wiara w dziedziczne prawo natury stanowią podwaliny dla dzisiejszych działań na rzecz ochrony środowiska. W XX wieku popularność i poziom wiedzy na temat środowiska stale rosły. Podejmowano kolejne próby ratowania zagrożonych wymarciem gatunków, a w szczególności bizona. Dopiero wyginięcie gatunku gołębia wędrownego pomogło zwolennikom ochrony środowiska skupić na sobie uwagę innych ugrupowań i umożliwiło naświetlenie istoty problemu. Na skutek ich działań, prezydent Woodrow Wilson powołał w 1916 roku National Park Service, agencję federalną Stanów Zjednoczonych, której zadaniem jest dbanie o zasoby naturalne i historyczne kraju.

Załącznik:
pdftest_11.pdf Oświadczenie Rady Ministrów w sprawie ochrony lasów państwowych
test.pdf plik testowy bla vla bla
test-1.pdf 22222

Liczba odwiedzin: 1531